Това обяви на брифинг в Министерския съвет служебният регионален министър Иван Шишков.

"Всички страдахме и всички се вълнувахме от начина, по който ще бъде завършен обектът. Вече си отдъхваме и от 1 октомври той ще може да бъде пуснат в експлоатация без нарушение на никакви норми", увери Шишков.

По тръбата трябва да тече по 1 млрд. куб. метра азерски газ на годишна база.

На церемонията по откриването ще присъстват председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, президентите на Република Северна Македония Стево Пендаровски и на Сърбия Александър Вучич, както и гръцкият премиер Кириакос Мицотакис. Домакин на церемонията ще бъде българският държавен глава Румен Радев.