Реклама / Ads
8| 2159 |24.05.2025 НОВИНИ

След редица катастрофи на пътя Телиш-Радомирци премиерът прати още патрули

.
Министър-председателят Росен Желязков Източник: БГНЕС
По разпореждане на министър-председателя Росен Желязков Главна дирекция „Национална полиция“ (ГДНП) предприе допълнителни мерки за засилен контрол на пътя Телиш-Радомирци. Това съобщиха от правителствената информационна служба.
 

Директорът на ГДНП главен комисар Захари Васков е командировал екипи на дирекцията, които на място също ще контролират трафика. Патрулни автомобили на Областната дирекция (ОД) на МВР в Плевен вече постоянно правят линейни обходи на целия пътен участък със скорост 60 км/ч с цел намаляване на скоростта на движение на тежкотоварните камиони и на леките коли, посочиха от пресслужбата. 

 

В района на постоянно всекидневно дежурство остават и патрулите на ОД на МВР-Плевен с мобилните камери за контрол на скоростта. Екипите контролират правилата за движение в района от 7:00 до 22:00 часа. Ръководството на ГДНП е провело разговори с представители на Министерството на транспорта за включване на коли на Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ в специализираната полицейска операция на пътя Телиш-Радомирци. Такива разговори са проведени и с представители на „Националното тол управление“. Два екипа на управлението са на място от две седмици, а от „Автомобилна администрация“ също са изразили готовност да се включат с техен екип. 

 




При неизпълнение на разпорежданията и занижаване на контрола в района, министър-председателят ще търси персонална отговорност от компетентните служители, се допълва в съобщението.

 

На 8 април премиерът Желязков съобщи, че започва обезопасяването на 36 критични пътни участъци, като сред целите на кабинета е намаляване с 20% на загиналите и пострадалите по пътищата у нас. Министър-председателят свика тогава съвещание на Министерския съвет на тема пътна безопасност и борба срещу войната по пътищата. 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 12| 6081 |24.05.2025 Германия планира да възстанови задължителната военна служба още от следващата година . 2| 2223 |24.05.2025 Папа Лъв XIV възстанови традицията на Ватикана за бонус, свързан с организирането на конклава . 16| 12739 |24.05.2025 Британските служби разследват дали Русия има пръст в подпалването на имоти, свързани със Стармър . 3| 2178 |24.05.2025 Русия и Украйна си размениха по още 307 военнопленници

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads