Случилото се идва дни след борбардировката на драматичния театър в Мариупол, в който са се укривали между 100 и 1200 души. Сградата попадна под ракетен обстрел въпреки надписа “Деца”, видим и от космоса. Бомбоубежището обаче е оцеляло, съобщиха властите в Мариупол.

Информацията за бомбардираното училище обаче все още не може да бъде потвърдена.

"Вчера руските окупатори хвърлиха бомби върху художественото училище G12 в квартал Левия бряг на Мариупол, където се криеха около 400 мариуполци – жени, деца и възрастни хора. Сградата е разрушена. Цивилните са все още под развалините. Информацията за броя на жертвите се уточнява“, се казва в съобщението, разпространено в Telegram и цитирано от УНИАН.