Реклама / Ads
1| 3608 |04.11.2024 НОВИНИ

След трагедията в Нови Сад: Сръбският министър на строителството Горан Весич подава оставка

.
Източник: БГНЕС
Сръбският министър на строителството, транспорта и инфраструктурата Горан Весич ще подаде оставка официално утре, след като козирката на гарата в северния сръбски град Нови Сад рухна в петък и 14 човека загинаха, а трима са тежко ранени.
 

Утре ще представя оставката си на премиера, отбеляза днес Весич на пресконференция в Белград, предавана на живо от сръбската агенция Танюг.

 

Той изтъкна още, че е предложил оставката на Вучевич още в петък, когато се случи трагедията, а също така е съобщил намерението си и на държавния глава Александър Вучич.

 

Весич посочи, че не приема вината за нещастието, но подава оставка като отговорен човек.





Не мога да приема вината за смъртта на 14 души, тъй като нито аз, нито хората, които работят с мен, нямат капка отговорност за трагедията, която се случи, категоричен бе Весич.

 

Той е сред представителите на властта, чиято оставка поиска част от опозицията, активисти и граждани, които вчера протестираха пред сградата на правителството и министерството на строителството в Белград, отбелязва сръбската редакция на Радио Свободна Европа.

 

Обществеността все още не е запозната с причините за рухването на бетонната козирка на гарата в Нови Сад.

 

Прокуратурата в Нови Сад е разпитала 40 души по случая до трети ноември, сред които и Весич.

 




Сръбският лидер Александър Вучич заяви днес, че е сигурен, че компетентните държавни органи ще установят кой е отговорен за трагедията.

 

ЖП гарата в Нови Сад бе тържествено открита през юли тази година след тригодишен ремонт.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2884 |01.08.2025 Закопчаха бившия министър на търговията на Сърбия заради трагедията в Нови Сад . 3| 3215 |28.01.2025 Сръбският министър-председател хвърли оставка . 0| 3401 |05.11.2024 Хиляди демонстрират на протест в Нови Сад: „Затвор! Затвор!“ след трагедията с падналата козирка . 2| 3762 |03.11.2024 След трагедията в Нови Сад: Протест с искане за оставката на сръбския министър Горан Весич в Белград

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads