Според ДНСК разрешението за строителство било изтекло. В официална позиция от компанията обаче заявиха, че решението на Дирекция „Национален строителен контрол“ е противозаконно и че компанията ще защити правата си в съда.

Вчера представители на фирмата протестираха пред Министерството на регионалното развитие с искане строежът „Златен век“ да продължи.

На протеста днес архитект Пламен Мирянов се обърна към всички институции и заяви, че случилото се вчера е много притеснителен знак и увери, че те ще защитят правата си в съда, а държавата ще носи отговорност. По думите му фирмата им се използва за разчистване на междуличностни битки.