32|
4809
|19.12.2013
НОВИНИ
Станишев се противопостави на дискриминацията на българи
Категорично се противопоставям на всяка форма на дискриминационни действия към българите.
Това заяви председателят на ПЕС Сергей Станишев на среща на премиерите и държавните глави от партията, провела се в Брюксел преди срещата на върха на Европейския съюз там тази вечер и утре.
Станишев добави, че е потърсил подкрепа по този въпрос от европейските ни партньори. Той определи истерията в някои страни, за които от 1 януари ще влезе в сила правото на българите да работят там, като действие, противоречащо на едни от фундаменталните принципи за свободно движение на хора на пазара на труда в ЕС и означава отдаване на популизъм.
„Подобна истерия имаше в страни като Великобритания през 2006 г., преди нашето влизане в ЕС и тогава имаше подобни писания. Както се видя, нищо такова не се случи", поясни Станишев.
Българският премиер съобщи пред ПЕС за приетия от България план за борба с младежката безработица. „Планът ще бъде предаден в срок, преди 31 декември. За това говорихме и на семинара в Боровец с двете парламентарни групи и правителството и сме обединени около него. Това е необходимо за младите хора в България и за страната като цяло", каза още Станишев. Той също така информира за случващото се в страната и приемането на бюджета за 2014 г.
Станишев подчерта, че поради нарастващият брой на премиерите от социалистическото семейство от 3 на 11, сега е моментът ПЕС да покаже, че именно тази партия е реалната алтернатива на практиката на национален егоизъм, на социални орязвания, на наказания на страни - политика, която е била провеждана от консерваторите и това, според него, трябва да се отстоява на всеки съвет.
„Срещата на европейския съвет днес трябва да се съсредоточи върху създаването на повече и по-добри работни места, да се задълбочава чувството на общи икономически и социални стандарти и вземане на решения", каза още председателят на ПЕС пред журналисти. Той подчерта, че партиите-членки на ПЕС са отдадени на осигуряването на силно чувство на споделена отговорност за икономическото развитие на ЕС.
„Успехът на всеки подход трябва да се мери преди всичко и най-вече с увеличаването на броя работни места. Нашето политическо семейство ще работи усърдно, за да е сигурно, че има силен солидарен механизъм на баланс и икономическа отговорност.
Това искат от нас гражданите да осигурим. Когато страните са изолирани и трябва да се борят с условия, по-тежки от тези на съседите им, гражданите са тези, които трябва да се справят икономическия спад", поясни лидерът на евросоциалистите.
Моля, подкрепете ни.
Реклама / Ads
КОМЕНТАРИ
Реклама / Ads