Реклама / Ads
1| 2282 |27.03.2025 НОВИНИ

Стармър се надява мирното споразумение с Украйна да бъде сключено до дни или седмици, а не след месеци

.
Британският премиер Киър Стармър Източник: БГНЕС
Британският министър-председател Киър Стармър днес заяви, че западните съюзници на Украйна от Европа ще бъдат в готовност да приведат в действие всяко мирно споразумение за Украйна, информира Ройтерс.
 

"Ние ще бъдем в готовност да приведем в действие мирно споразумение когато неговият вид бъде изяснен и ще работим заедно, за да гарантираме сигурността на Украйна, така че да може да се отбранява и възпира (атаки) в бъдеще", изтъкна Стармър на пресконференция в Париж, след среща с украинския лидер Володимир Зеленски и други лидери от т.нар. "Коалиция на желаещите". Те се събраха във френската столица, за да обсъдят как да бъде засилена позицията на Киев преди предстоящи мирни преговори и каква роля може да играе коалицията, ако бъде постигнато мирно споразумение с Русия.  

 




Британският премиер бе категоричен, че би искал мирното споразумение с Украйна да бъде сключено до дни или седмици, а не след месеци. 

 

Стармър отбеляза освен това, че в момента не е време за облекчаване на санкциите срещу Русия.

 

"Абсолютно е ясно, че Русия се опитва да отлага, играе игри, и това трябва да ни е съвсем ясно", отбеляза британският лидер. "Това означава, че има три решения. Първо – повече подкрепа за Украйна, за да гарантираме, че Украйна е във възможно най-силната позиция. Второ – пълно разбиране, че в момента не е време за вдигане на санкции, дори напротив", уточни той.

 

Стармър каза още, че по време на срещата са обсъдени военни и оперативни планове и приветства "мобилизацията" на Европа "в мащаб, невиждан от десетилетия".





"Обединихме 30 страни, които тази сутрин казаха открито, че никога не са виждали Европа толкова силна от много дълго време и под това имам предвид Европа, а не институциите в Европа", коментира британският премиер.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 4354 |27.03.2025 Стефка Костадинова: Ще се съобразя с българския съд. Весела Лечева: Бях шокирана от жалбите . 5| 2435 |27.03.2025 Зеленски след края на срещата в Париж: Русия не иска никакъв мир . 1| 2303 |27.03.2025 Вместо голяма риба: Снаряд се озова в мрежите на рибари край Созопол . 0| 2249 |27.03.2025 Антимафиоти закопчаха петима души за сексуална експлоатация на деца онлайн

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads