Истинският въпрос е какво следва?.

И тук отговорността е на политиците, които си мислят или вярват че могат да направят промяната.

За сега не виждам убедителни доказателства че смяната идва от антисистемни играчи. Напротив, статуквото се е окопало и ешалонирало и в медиите, и в прокуратурата и в парламента.

За това без уличен натиск Системата няма да мръдне от мястото. Това е лесно да се каже. Проблемът е, че и улицата не е достатъчна. Ако няма политици, екипи, отбори от съмишленици и най-вече убедителни доказателства, че "новите" не са дегизирани "стари" или оплетени в зависимости "нови".

Не е въпросът само на авторитети, а на силни личности, които да успеят в условията на дефицитна среда - медийна, публична и институционална, да съумеят да достигнат до умовете и сърцата на хората - особено на тези, които се самоизолираха през годините и отказаха да отидат до урните.

Разпиляни ми се виждат доста от играчите, на които възлагаме надежди.

Илиян Василев, фейсбук