Реклама / Ads
0| 6951 |16.12.2013 НОВИНИ

Студентски град с истински кампус

.
Столичната община подготвя проекти за саниране на студентските общежития, съобщи главният архитект на София Петър Диков на семинар за представяне и обсъждане на бюджета на общината за 2014 г., който се провежда в Правец. Седем блока в Студентски град ще бъдат санирани и включени в кампус.
 

„Говорихме с почти всички ректори. Два от блоковете – 35 и 36 са на УАСГ. Останалите са около тези два блока. Водихме разговори за всички студентски общежития, но направихме проверка кои могат да станат като кампус – хем да ги санираме, хем да направим истински кампус”, добави Диков.

По думите му ректорите също имат доста претенции – „за това, че има блокове с двама собственици, няколко собственика на един двор и не се знае кой носи отговорност. Въпрос на държавата е, ако има желание, да регулира собствеността”.

Архитектът поясни, че проектът се осъществява „по програмата с онези 500 милиона лева, имаме намерение да кандидатстваме ректорите с общината за финансиране. Общината има място като координатор на проекта. Идеята е контролът да е на три входа на кампуса”.

Проектантите са направили сметка, че около 600 милиона лева струва санирането на всички общежития в Студентски град. Диков обясни, че ще бъдат санирани 5 и 6 блок в жк „Дружба”.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 29314 |02.12.2024 Ректорът на СУ: Асистентите получават 2520 лв., професорите - 3750 лв. На фона на публичния сектор, това е добре . 3| 5624 |13.11.2024 Борис Бонев: Няма кръв и зрелище в комуникацията ни с Васил Терзиев . 0| 3020 |03.10.2024 На извънредно заседание: СОС прие общо 15 милиона лева за градския транспорт . 1| 3678 |27.08.2024 Кметът Терзиев нареди проверки на покривите на болници, училища, градини в София

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads