„Россатом” са конструктори на централата и тя я поддържа, призна Петкова.
3 милиарда са инвестирани в АЕЦ „Белене” от страна на гражданите. Една част от оборудването е тук, друга – чакаме. Ще се поставят навеси за втората част от него.
Съвсем скоро ще е готов докладът на БАН за АЕЦ „Белене”. Петкова отново повтори, че има инвеститорски интерес към централата.