Темида срещу един от "Килърите" и адвокатите – 40:0
Покушението срещу Ивайло Паунов - Джованито беше в бар „Сохо” във Варна на 13 март 2005 година. Тогава със 7 куршума от „Калашников” беше прострелян Джованито, а 23-годишната тогава Михаела Мирчева бе ранена на 2 места в крака.
Друга присъда от 20 години затвор Дачи получи и за опит за убийството на скандалния плевенски бизнесмен Камен Балбузанов-Куката, който бе прострелян в местно заведение през ноември 2009 г.
Дачи е обвинен още за покушението над бившия общински съветник от "Атака" в Самоков Юри Галев.
Георги Петков влезе в полезрението на разследващите през август 2010 г., след като прокуратурата го обвини като стрелеца по Галев, дни след която той почина от раните си.
Заедно с Дачи тогава бяха задържани и смятаните основни фигури в бандата Петър Стоянов-Вожда, Янко Попов-Туцо, Васил Костов-Васко Кеца и Методи Иванов. Свидетели разпознали Дачи, когато го показали по телевизията по време на мярката в Софийския апелативен съд.
Доскоро адвокатите на Дачи тръбяха из медиите, че целият процес е скалъпен, а клиентът им е света вода ненапита. Само че три инстанции се произнесоха категорично, че Георги Петков е автор на покушенията и трябва да излежи общо 40 години затвор.
Дачи е първият от „Килърите”, който вече е с окончателни присъди. В скоро време предстои Варненския апелативен съд да се произнесе на втора инстанция за присъдите на „Килърите” издадени от Шуменския съд. Тези дни стана ясно, че съдия Луков, който произнесе в края на декември 2012 г. три доживотни присъди без право на замяна за три убийства на Петър Стоянов, известен като Сумиста, Васил Костов - Кеца и Георги Вълев, е написал 760 стр мотиви. Това е рядка практика, но пък показва изключително професионално отношение към задълженията като съдия, коментираха за Фрог нюз водещи юристи.
В същото време стана ясно, че адвокати на подсъдимите по знаковото дело „Килърите” започват невиждана кампания срещу съдии и прокурори. Целта е да се внуши, че процесът е бил политически и поръчков. Защитниците са планирали поредица от интервюта и различни публикации в медиите, чрез които да атакуват присъдите на първа инстанция.
Ще припомним, че адвокат Розалина Апостолова си позволи още през първия ден на процеса в Шумен да сравни бандата на Сумиста с Васил Левски, което предизвика остри реакции в обществото.
Още преди година един от най-известните адвокати Илиан Василев, който бе сред защитниците на Георги Вълев се отказа от процеса. Негови близки споделиха по-късно, че топадвокатът разбрал, че няма как да постигне оправдателна присъда, за което настоявал Вълев, тъй като имало много и неоспороми доказателства за вината на клиента му. Самият Вълев се опита да лъже, че Василев бил притискан от разследващите да се откаже, но това се оказа нелепо съчинение. В крайна сметка Илиан Василев се оказа напълно прав и Вълев получи на първа инстанция доживотна присъда без право на замяна.
Сега е в ход нова кампания срещу магистрати с цел оневиняване на бандата „Килърите”. Този път обаче прокурори и съдии са решили да съдят всеки, който ги напада с откровени лъжи, обиди и манипулации като длъжностни лица, научи Фрог нюз. От друга страна магистратите смятат, че обществото окончателно ще разбере кои медии и с какъв мотив защитават обвинени в няколко убийства, мокри поръчки, рекет, палежи и побоища, без да обелват и дума за жертвите.
За голяма напрежение между обвиняеми и адвокати разказват близки до някои от "Килърите". Осъдените били бесни на защитниците си, на които плащали сериозни хоронари, а получили доживотни присъди.
Моля, подкрепете ни.