Реклама / Ads
0| 3507 |18.03.2024 НОВИНИ

Топдипломатът на ЕС: Преизбирането на Путин за президент на Русия се основава на репресии и сплашване

.
Ръководителят на европейската дипломация Жозеп Борел Източник: БГНЕС
Преизбирането на Владимир Путин за президент на Русия се основава на "репресии и сплашване", отбеляза в Брюксел ръководителят на европейската дипломация Жозеп Борел, цитиран от АФП.
 

Президентските избори в Русия "не бяха свободен и честен вот", а се "основаваха на репресии и сплашване", категоричен бе Борел малко преди срещата на министрите на външните работи на ЕС.

 

Президентските избори в Русия, на които Владимир Путин беше преизбран с 87,29% от гласовете, "се проведоха на фона на строги ограничения, изострени от незаконната агресивна война на Русия срещу Украйна", уточни Борел в изявление от името на Европейския съюз.





"Руските власти продължиха да засилват системните репресии" в Русия, ориентирани срещу опозицията, гражданското общество, независимите медии и "други критични гласове чрез използване на репресивно законодателство и политически мотивирани присъди за лишаване от свобода", се посочва още в изявлението на ЕС.

Европейският съюз също така подчерта, че няма да признае резултатите от "незаконните" избори, проведени в украинските територии под руски контрол. "Те са недействителни и не могат да произведат никакъв правен ефект", подчертаха 27-те държави-членки на ЕС.
 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 13| 2833 |30.08.2024 Борел: Смехотворно е да се твърди, че позволяването да се атакуват цели на територията на Русия значи война с Москва . 4| 3542 |29.02.2024 Руското правителство и Путин лично да носят наказателна отговорност за убийството на Навални искат от ЕП . 6| 2842 |19.02.2024 Борел призова: Русия трябва да позволи независимо международно разследване за смъртта на Навални . 6| 4530 |11.09.2023 ЕС категорично осъжда произведените в последните дни избори в Русия и завзетите области от Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads