Реклама / Ads
1| 4179 |06.01.2018 НОВИНИ

Тръмп иска 18 млрд. за оградата с границата с Мексико

.
Доналд Тръмп
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поиска от Конгреса $18 млрд. за ограда на границата с Мексико, предаде в. ”Вашингтон поуст”.
 
Тези средства ще отидат за издигане на 508,6 км допълнителни огради, както и за укрепване на още 655 км. от съществуващите заграждения.

По-рано държавният глава заяви, че изграждането на стена на границата с Мексико ще струва 18 милиарда долара или по-малко. Той каза, че планините и реките също ще станат естествени бариери.

Стената на границата с Мексико е едно от ключовите предизборни обещания на сегашния президент. Указ за неговото строителство, той подписа на 25 януари миналата година. Дължината на стената трябва да бъде повече от 3 хиляди километра.

Тръмп многократно заяви, че Мексико ще плати за стената, но мексиканците са против.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 409 |15.12.2025 Посягат на свещеното: Цените на алкохола в Русия рязко се повишават . 0| 224 |15.12.2025 35 години, 70 млрд. лева: Грантовете са ключов фактор за развитието на България . 1| 511 |15.12.2025 Министерският съвет предлага удължителен бюджет за плавен старт на 2026 г. . 0| 599 |15.12.2025 Глобална тенденция към плаващи слънчеви панели, но има опасности

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads