В Банско е открита прясна инфекция при руски гражданин, който с жена си е в курорта от началото на февруари.


Медицинската сестра от Гоце Делчев, която работи в администрацията на лечебното заведение, се е лекувала от пневмония във вътрешното отделение на болницата, съобщи д-р Жупанова от РЗИ. 1533 човека от Банско  са изследваните до този момент в рамките на масовия скрийнинг в курорта, който започна на 12 април. При шестима е доказана прясна вирусна инфекция, но без тежки сиптоми. С ранни и късни антитела са били 28, а 46 са  преболедували инфекцията и имат  късни  антитела.


Руски гражданин е дал положителна проба за коронавирус с някои от характерните симптоми на заболяването, уточни БНР.  Засега той се лекува в домашни условия, като под карантина е и съпругата му. Семейството е пристигнало в Банско в началото на февруари на почивка в собственото си жилище.