Реклама / Ads
4| 5608 |10.04.2018 НОВИНИ

Цачева даде напразни обещания на шефовете на затворите

.
Цецка Цачева Източник: БГНЕС
Правосъдният министър Цецка Цачева събра директорите на затворите след бягството на Владимир Пелов и Александър Колев. На срещата присъства и ресорният министър проф. Проданов.
 

На съвещанието не се взеха никакви конкретни мерки за затягане контрола по затворите. Всичко бе в сферата на пожеланията.

 

Цачева заяви, че ще се търсят начини за осигуряване на средства в две посоки - увеличаване на числеността на заетите, и по отношение на надзорно - охранителните системи. Търсят се варианти за помощни технически средства, които да бъдат услуга на работещите така, че да бъде по-безопасен тежкият им труд.

 

По думите на Цачева има средства по Норвежкия механизъм - 35 милиона - за строителството на изцяло нов затвор в района на Кремиковци. Има уточнен терен, посочи тя, като допълни, че затворът ще отговаря на всички европейски изисквания. В диалог сме с представителите на синдикатите, каза тя.

 

По отношение на избягалите затворници Цецка Цачева коментира, че от 2014 до 2017 г. 51 са дръзнали да напуснат пределите на местата за превъзпитание. Трима от тях до момента не са установени, останалите 48 са върнати и изтърпяват наказанията си.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3720 |23.10.2018 Надзирателите искат среща с Цачева за бюджета . 0| 6203 |05.04.2018 Цачева с версия за бегълците: Служители на затвора са им помагали . 7| 5909 |02.03.2018 Цачева отказва да увеличи заплатите на надзирателите . 7| 6333 |01.06.2017 За Цачева Гребеца от ”Наглите” се е поправил в затвора

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads