3| 2700 |26.11.2023 НОВИНИ

ЦСКА-София надви Етър с два гола за три минути

.
Два дни продължи мачът между ЦСКА-София и Етър, който завърши с 2:0 в полза за червените. Попаденията бяха отбелязани в рамките на три минути и малко преди края на срещата.С победата ЦСКА събира 41 точки и има 5 точки преднина над Черно море  и Лудогорец, които играят по-късно днес и утре.

Лошото време вчера отложи срещата от 18-ия кръг.  Трудните условия създадоха проблеми и на двата отбора. В събота, когато двата отбора излязоха по програма, обилният снеговалеж направи игрището невъзможно въпреки усилията на домакините от ЦСКА да го подготвят, пишат от БНР.

В неделя вечер теренът беше изчистен и въпреки ниските температури мачът продължи. В 83-тата минута ЦСКА-София отбеляза първа точка. Иван Турицов проби мощно по десния фланг и центрира остро.

Три минути по-късно армейците удвоиха преднината си чрез младия защитник Християн Петров. След изпълнение на ъглов удар топката попадна в Тобиас Хайнц, който я даде назад към границата на наказателното поле. Оттам я посрещна Петров, който я вкара във вратата и благодарение на рикошета в крака на Ловре Кнежевич.