Реклама / Ads
64| 6681 |26.06.2013 НОВИНИ

Цветанов констатира и парламентарна криза

.
Цветан Цветанов
Нито имаме изпълнителна власт, която може да функционира нормално, нито имаме парламент, който може да подкрепи управлението на изпълнителната власт, счита зам.-шефът на ГЕРБ.
 

Кредитът на доверие към парламента е изчерпан и в страната вече има не само правителствена, но и парламентарна криза, заяви зам.-председателят на ПП ГЕРБ Цветан Цветанов пред журналисти във Варна, предаде Радио „Фокус” – Варна. Цветанов каза още, че в момента парламентът не може да реализира предложения, които прави министър-председателят. Той припомни, че днес парламентът е трябвало да разглежда структурни и персонални назначения за Министерски съвет. „Това показва, че нито имаме изпълнителна власт, която може да функционира нормално, нито имаме парламент, който може да подкрепи управлението на изпълнителната власт”, каза още Цветан Цветанов. Според него, в момента разумът трябва да надделее сред управляващите и сред тройната коалиция – БСП, ДПС и „Атака”. Цветанов смята, че единствения изход от създалата се ситуация са предсрочни парламентарни избори.

„Единственото, което може да направи този парламент, е в дневния ред да има една единствена точка. Това са промени в Изборния кодекс и бързо насрочване на парламентарни избори. Има много проблеми, които трябва да бъдат решавани, а те могат да бъдат решавани само, когато има силна изпълнителна власт, широка обществена подкрепа и парламент, който с конструктивен диалог, а не с високомерие и реваншизъм да гради политика”, посочи Цветанов.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 4763 |06.01.2023 Цветан Цветанов: ГЕРБ има интерес да създаде интрига между „Продължаваме промяната“ и ДБ . 30| 6153 |18.07.2020 Цветан Цветанов прави партия на 27 септември . 2| 3899 |15.12.2016 Цветанов: Вероятността за сформиране на кабинет е 20% . 1| 4245 |30.11.2016 Цветанов: ГЕРБ биха подкрепили кабинет, който изпълнява приоритетите ни

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads