Двамата лидери обсъдиха въпросите на двустранното сътрудничество и потвърдиха близките връзки между двете държави.

Лукашенко отбеляза, че Беларус по много въпроси се учи от Китай и че между страните няма проблеми или разногласия. „Ако трябва да се съгласува даден въпрос или да се вземе съвместно решение, един телефонен разговор е достатъчен“, добави той.

Беларус и Китай изградиха всеобхватно стратегическо партньорство през 2022 година, припомня БЕЛТА. Посещението на Лукашенко в Китай е неговото 16-то, като последното беше в Пекин през юни тази година.