Мъжът тръгнал на разходка на 19 юни, след като оставил колата си в пернишкото село Дивотино. Оттогава близките му не са имали връзка с него – той не се е прибрал и не отговаря на телефона си. Те подали сигнал в полицията.

В издирването участват екипи с дронове, обучени кучета и термокамери. Акцията продължава и към момента.