Турист е загинал при изкачване на връх Вихрен
Турист е загинал при изкачване на връх Вихрен, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към Българския червен кръст. Инцидентът е станал тази сутрин около 5.30 ч.
На мястото на инцидента има полиция, спасители и медици.
Въпреки инцидента условията за туризъм в планините са добри, съобщиха ПСС. Навсякъде времето е спокойно, температурите са по-високи от обичайните. На места има оскъдна снежна покривка. Лифтовите съоръжения работят във всички ски курорти. За първи път днес е отворена и писта "Витошко лале".