3| 4976 |21.01.2018 НОВИНИ

Уникален Григор Димитров победи Ник Кирьос

.
Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна поредна изключителна победа. Гришо се класира за четвъртфиналите на Australian Open, след като победи представителя на домакините Ник Кирьос с 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4) в мач, продължил 3 часа и 27 минути.

Българската звезда ще се изправи срещу Кайл Едмунд от Великобритания в следващия си мач.

Играта на третия в света бе коренно различна от последните му два мача, когато изпитваше проблеми. Срещу Кирьос той показа различно ниво и имаше нужда от това, за да пречупи австралиеца, който също игра много силно.

Григор трябваше да се справя с 36 аса на съперника, но бе изключително стабилен във важните моменти пред около 15 000 зрители на "Род Лейвър Арина".

. 1| 4793 |19.01.2018 Григор надви Рубльов . 1| 4241 |17.01.2018 Трудно Григор преодоля Макдоналд и е в трети кръг . 0| 3487 |15.01.2018 Григор тръгна с чиста победа в Австралия срещу квалификант . 2| 5095 |09.01.2018 Мартин Димитров: Има договорка с Москва за ”Белене”