Реклама / Ads
3| 4911 |13.09.2023 НОВИНИ

Урсула фон дер Лайен ще произнесе годишната си реч пред ЕП

.
Урсула фон дер Лайен
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен ще произнесе днес пред Европейския парламент в Страсбург годишната си реч за състоянието на Европейския съюз.
 

Очаква се в последната реч за мандата на тази Европейска комисия фон дер Лайен да направи отчет на изпълнените ангажименти и да представи насоките на развитие на Съюза през следващата година.

 

Сред акцентите на речта ще бъдат войната в Украйна, прилагането на Зелената сделка, миграцията и разширяването на Европейския съюз. Речта ще продължи малко повече от час и ще бъде произнесена на английски, френски и немски език.

 

Според високопоставен представител на Европейската комисия, не се очаква фон дер Лайен да прави заявка за втори мандат, въпреки че германката се радва на подкрепата не само на Европейската народна партия, но и другите големи политически сили в Европарламента.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 471 |14.12.2025 Русия и Крим под масивна атака: Горят нефтени депа и електроцентрали . 0| 326 |14.12.2025 Влиза в сила новото разписание за движение на влаковете на БДЖ . 0| 471 |14.12.2025 Двама убити и осем души в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“ . 1| 532 |14.12.2025 Гръцки танкери превозват руски петрол: Санкциите на ЕС не са спрели потока

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads