Реклама / Ads
6| 4818 |28.06.2024 НОВИНИ

Уволнения, рокади и назначения по върховете на държавната енергетика

.
БЕХ
Като едноличен собственик на капитала на „Български енергиен холдинг“ ЕАД министърът на енергетиката Владимир Малинов е освободил от поста досегашния изпълнителен директор на БЕХ ЕАД Иван Андреев, както и Диян Димитров. Това съобщи министерството на енергетика.
 

За членове на Съвета на директорите на БЕХ ЕАД се назначават Валентин Николов и Галина Тодорова.

 

Валентин Алексиев Николов беше депутат от ГЕРБ в 41-о, 43-о и 44-о Народно събрание. Той е и бивш зам.-министър на енергетиката в първия кабинет на Борисов. Николов и преди е бил изпълнителен директор на БЕХ, като към момента е изпълнителен директор и член на Съвета на директорите на АЕЦ "Козлодуй".

 

Галина Тодорова е юрист по образование. Тя е с над 15 години опит в енергийния отрасъл и е работила в енергийния отрасъл като директор на Правна дирекция в "Топлофикация София" ЕАД и "Булгартрансгаз" ЕАД.

 

В съобщението на министерство на енергетиката не се посочват причини за рокадите.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 5747 |14.08.2024 Вместо да бъде отстранен, енергийният министър ще коментира акцията на Европрокуратурата в "Булгартрансгаз" . 4| 3935 |17.04.2024 БЕХ отстрани Деница Златева, Булгаргаз" с нов директор . 13| 3735 |10.08.2023 Смениха директора на АЕЦ ”Козлодуй”, върнаха Валентин Николов от ГЕРБ . 8| 7073 |26.06.2013 Освободиха шефовете на АЕЦ “Козлодуй” и други дружества

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads