Реклама / Ads
0| 3343 |12.12.2022 НОВИНИ

Валежи от дъжд и сняг в понеделник, застудяване

.
В понеделник преди обяд над по-голямата част от страната ще е без валежи. След обяд ще завали - отначало дъжд, но със застудяването по високите западни полета дъждът ще премине в сняг и ще се образува тънка снежна покривка. През нощта снеговалежите ще обхванат и Централна Северна и Североизточна България. На юг ще вали дъжд.
 

Температурите в понеделник към 14:00 часа ще са между 7° и 12°, малко по-ниски в северозападните райони.

 

По Черноморието през деня ще е без валежи. По северното крайбрежие ще духа слаб до умерен северозападен вятър, а по южното вятърът ще е от югоизток.

 

Валежи от дъжд ще има следобед в планините, в масивите от Западна България ще вали сняг. Вятърът ще е умерен, по високите и открити части – силен от запад-северозапад.

 

Във вторник преди обяд все още на места в източните райони ще превалява дъжд, в Предбалкана и Североизточна България – сняг.


В сряда сутринта ще е студено с температури до минус 7°, минус 8°. По-късно през деня, ще започне затопляне, което ще продължи и през следващите дни, тогава ще бъде и по-чувствително.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3294 |21.12.2024 Код жълт за дъжд и сняг . 0| 3806 |04.02.2023 Снежно и ветровито време. На места ще има виелици . 3| 3453 |18.04.2021 Днес валежи от дъжд и сняг, от вторник – слънце . 1| 3424 |02.04.2021 Преди обяд- слънце, до вечерта - дъжд. В неделя даже и сняг

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads