Реклама / Ads
12| 7036 |19.02.2015 НОВИНИ

Валери Симеонов оглави анкетна комисия по енергетика

.
Валери Симеонов измести Лъчезар Никифоров
Председателят на парламентарната група на Патриотичния фронт Валери Симеонов оглави временна анкетна комисия, която ще проверява състоянието на енергетиката към 31 януари 2015 година. Предложението за такава комисия бе на депутата от АБВ Кирил Цочев. Неговите съпартийци предложиха шеф да бъде Лъчезар Никифоров, но не бе прието.
 

В комисията влизат още Валентин Николов от ГЕРБ, Таско Ерменков от БСП, Рамадан Аталай от ДПС, Мартин Димитров от Реформаторския блок, Георги Недев от БДЦ и Лъчезар Никифоров от АБВ.

 

Според членовете на комисията в българското общество, включително и между политически сили, се формира един парадоксален обществен консенсус – всички отчитат ситуацията в енергийния сектор като изключително трудна, тежка, изискваща спешни и адекватни действия за стабилизиране, рестартиране, реанимиране, но въпреки това няма радикални и решителни действия за реформиране на сектора. Комисията ще работи два месеца. Вносителите си поставят за цел да се даде отговор на въпросите относно това какво е състоянието на българската енергетика, кои са причините за това състояние и адекватно ли е било управлението на сектора като цяло и на електроенергийната система на страната.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 2258 |14.12.2025 Учен от НАСА разкри мистерията на „Витлеемската звезда“ . 1| 2222 |14.12.2025 Кои метали преобръщат световната икономика през 2026 г. . 4| 2377 |14.12.2025 Какво ядат монасите от Света гора по време на Коледните пости . 0| 2318 |14.12.2025 Сняг за Нова година

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads