Реклама / Ads
0| 4937 |02.10.2015 НОВИНИ

Варна отбелязва Световния ден за борба с Алцхаймер с хепанинг

.
Гражданско сдружение Алцхаймер България е НПО с идеална цел в обществена полза, което представлява болните с деменция и техните семейства . Всяка година отбелязва 21.09 - Световния т ден за борба с болестта на Алцхаймер.
 

Тази година, по покана и със специалното участие на проф. д-р Капрелян (Ръководител Катедра по нервни болести и невронауки към МУ-Варна и Началник „Направление нервни болести” при УМБАЛ „Св. Марина” , за първи път планира ме хеп анинг, с който да отбележим както 21.09 - Световния т ден за борба с болестта на Алцхаймер, така и 1.10 – Международния т ден на възрастните хора.

 

Събитието ще се проведе в Морската градина на гр. Варна на 03.10.2015 (събота) от 10.00 до 14.00.  Ще раздаваме материали с информация за болестта , студенти от МУ Варна и специализанти по неврология от УМБАЛ „Света Марина” Варна ще консултират възрастните хора над 65 за рисковите фактори и ползите от профилактичните прегледи и ранна та диагноза.

 

Болестта на Алцхаймер и други форми на деменция е колкото здравен, толкова и социален проблем. Ние вярваме, че само с общите усилия на държавните и общински институции, неправителствения сектор, медицинските среди може да се постигне подобряване на средата и нормативната уредба, за да се осигури достоен живот и адекватно лечение на засегнатите от болестта на Алцхаймер и други форми на деменция.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3420 |09.07.2025 Информация и насоки за лечение в чужбина с неврохирурга проф. Зафер Токташ - София, 19 юли . 0| 2877 |09.10.2024 Проф. Николай Габровски: Генерален проблем е общото неразбиране на заболяванията, свързани с мозъка . 2| 2625 |24.08.2024 Пет бири срещу пет чаши вода. Как да се справяме с жегите? . 8| 6699 |25.06.2024 Доц. Ангел Кунчев: С особена злоба се опитваме да оплюем нашето си - Ешерихия коли даже и в Кранево няма

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads