Вътрешният министър не може да изпълни заповедта на Борисов за полицай на всяка дупка
Няма как на всяка дупка да има полицай. Но навсякъде ще дадем предписания. Това коментира вътрешният министър Валентин Радев.
Днес Радев се срещна с кметовете на населените места в Плевенска област, както и с ръководството на местната полиция. Една от темите е била искането на общините за дежурен полицай 24 часа в денонощието.
"Ние не можем да сложим дежурен навсякъде. Професионалното ръководство е направило карта. Ще има разположени мобилни екипи", уточни той и увери, че районите, в които няма дежурен инспектор, ще имат достъп до полицейска услуга по всяко време.
На срещата е била обсъдена и ситуацията с камерите по пътищата.
"Моят акцент беше събираемостта на глобите. Хората трябва да знаят, че рано или късно законът ще ги настигне. Ние и досега с наличните камери успявахме да установяваме нарушенията", поясни Радев.
Той коментира и казуса с частните охранителни фирми в малките населени места: "Всички критикуват МВР, но искат полиция. Това не е лоша практика. Нека е ясно едно - частните охранители само ще помагат, а полицията ще върши работата."