Реклама / Ads
2| 4552 |07.02.2024 НОВИНИ

Вдигат заплатите в социалната сфера от 1 януари със задна дата

.
Социалният министър Иванка Шалапатова Източник: БГНЕС
Социалният министър Иванка Шалапатова обяви, че заплатите на работещите в социалната сфера ще бъдат увеличени от 1 януари със задна дата.
 

Пред ресорната парламентарна комисия тя съобщи, че необходимите средства ще бъдат предоставени от предвидените близо 250 милиона лева в държавния бюджет за компенсиране на неравенствата в заплащането в различните структури на администрацията:

 

"От целия заделен ресурс ще бъдат инвестирани средства, които ще увеличат възнаграждението на хората както в системата на АСП, така и в системата на Главна инспекция по труда, Агенцията по заетостта, Агенцията за хората с увреждания, Агенцията за качеството на социалните услуги, всички колеги, които са на терен", посочи министър Шалапатова.  

 

За утре сутринта е предвидена среща с представители на синдикатите заради социалното напрежение в Агенцията за социално подпомагане. Там работещите са заявили готовност за ефективни стачни действия, ако не им бъдат увеличени възнагражденията.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 4107 |02.04.2025 12,5 млн. лв. отиват за заплати на работещите в психиатрични болници, реши Комисията по здравеопазването . 2| 3155 |20.03.2025 Синдикат на протест, иска по-добро заплащане в обществените медии - БТА, БНР и БНТ . 4| 5317 |27.01.2025 КТ "Подкрепа" настоява за 10% ръст на заплатите в обществения сектор . 0| 4854 |01.01.2025 Минималната работна заплата вече е 1077 лева

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads