Реклама / Ads
13| 6250 |16.04.2013 НОВИНИ

Веселин Вучков: Предизборните скандали надделяват над прокуратурата

.
Веселин Вучков, бивш зам.-министър на вътрешните работи
Дори да се докаже, че е имало нерегламентирано подслушване на политици и общественици, то със сигурност не е било практика.
 

Toва заяви бившият заместник-министър на вътрешните работи Веселин Вучков пред Нова тв.

„Почти невъзможно е да има незаконни СРС-та", подчерта той. Според него вътрешният министър от кабинета Борисов Цветан Цветанов не трябва да се оттегля от политиката, защото в момента „предизборните скандали надделяват над това, което е установено от прокуратурата". Освен това все още не е направено заключение, че Цветанов е разпоредил подслушването.

„Преди избори две теми започват да се търкалят в публичното пространство, а после заглъхват - купуването на гласове и използването на СРС-та", каза още Вучков.

Членът на Висшия съвет на БСП Младен Червеняков пък определи разкритията за нерегламентирано използваните СРС-та като „голям резил, който ще има и международен отзвук".

Червеняков предложи да се създаде независим орган с граждански съвет към него, който да наблюдава процеса на подслушвания занапред.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 284 |10.12.2025 „Операция „Пирати 3“: България води най-мащабната европейска акция за 2025 г.“ . 0| 334 |10.12.2025 КРС: Нито заглушаване, нито саботаж – мобилните мрежи са нормални . 0| 511 |10.12.2025 Компенсациите за картите в София: Как работят допълнителните 6 дни след стачката . 2| 688 |10.12.2025 Зеленски сменя формата: Пресконференция по WhatsApp на 10 000 метра височина

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads