Реклама / Ads
5| 6078 |13.01.2015 НОВИНИ

Вижте новия "Шарли ебдо" с пророка Мохамед

.
Карикатура на пророка Мохамед, който държи табелка „Аз съм Шарли" под заглавие „Всичко е простено”. Така ще изглежда първата страница на новия брой на сатиричния седмичник „Шарли Ебдо".
 
Той излиза в сряда с тираж от 3 милиона броя. Вестник „Либерасион”, който временно е приел редакцията на „Шарли Ебдо", разкри в Туитър как ще изглежда първата страница на броя от 14 януари.

Първата партида от един милион броя на изданието ще бъдат готови в сряда и четвъртък, съобщи дистрибуторът на седмичника, който е получил лавина от поръчки от Франция и чужбина, предаде бТВ. Още два милиона броя може да бъдат отпечатани в зависимост от търсенето. Дистрибуторът съобщи, че от чужбина, където „Шарли Ебдо” обичайно има само 4000 клиенти, сега са постъпили искания за 300 000 броя.

Новият брой на „Шарли Ебдо", който е известен със своите сатирични нападки към различни религии, ще включва карикатури и на политици, и на религиозни фигури, съобщи адвокатът на изданието Ришар Малка. При нормални обстоятелства „Шарли Ебдо" излиза в 60-хиляден тираж, а обикновено се продават само 30 000 копия, отбеляза „Ройтерс”.


Първата страница на новия брой на сатиричния седмичник „Шарли Ебдо"
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 19| 4855 |29.10.2020 Родното мюфтийство за ”Шарли Ебдо”: Сатанинско списание. Осъди карикатурата на Ердоган . 0| 3977 |06.11.2017 Смъртни заплахи са отправени срещу редакцията на ”Шарли ебдо” . 11| 4991 |23.02.2015 Излиза "Шарли ебдо", гонено от папа Франциск, Саркози и ИД . 8| 8985 |13.01.2015 Новият "Шарли ебдо": Мюсюлманин с «Je suis Charlie»

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads