Потърпевшите хора от затварянето на банката бяха допуснати на втората поред анкетна комисия, чието начало сякаш бе тайна. Първоначално бе обявено за 14 часа, впоследствие обаче, часът на провеждането й бе сменен в последния момент за 13 часа.
Участието на пострадалите вложители на КТБ в анкетната комисия бе повече от формално. Те така и не получиха отговори на своите въпроси.
Наблюдаваме цирк в Централната банка и в правосъдната система. Когато си търсим правата, ни говорят с менторски тон. Не ни отговарят на въпросите, а започват да коментират нашето знание или незнание. Демонстрират ни уж високопрофесионални решения, коментира Вера Ахундова.
Тя е убедена, че правосъдната ни система няма да допусне истината за банката да излезе наяве, затова се е обърнала към съда в Люксембург. "Тук има отказ от правосъдие. Имаме факти и документи, които сме изпратили в ЕС. Те не могат да ги скрият", категорична е вложителката.