Граждани сигнализираха Фрог нюз, че служители от станцията на Софийски университет ги свалят от влакчетата на метрото на спирката на СУ в посока Сердика. Никой от пътниците не е получил информация, което е породило притеснения и объркване в гражданите.
При спирането на влакчетата на няколко от спирките всички пътници са свалени и помолени да напуснат станцията. Тези които искат да слязат в станцията и да използват транспорта също са спирани.
Гражданите са притеснени от факта, че не са получили абсолютно никаква информация за причината за тези действия, нито кога ще бъде възобновен транспорта.