Реклама / Ads
0| 4427 |09.08.2021 НОВИНИ

Временният шеф на „Александровска“ става постоянен

.
д-р Атанас Атанасов
Назначеният временно за изпълнителен директор на „Александровска“ болница д-р Атанас Атанасов спечели конкурса на Министерството на здравеопазването и става постоянен неин шеф. Това става ясно от публикуваните в петък след работно време резултати в сайта на здравното ведомство. Атанасов е получил по-висока оценка от уволнения директор проф. Борис Богов - съответно 5,38 и 4,93.
 

Д-р Атанасов беше назначен от здравния министър д-р Стойчо Кацаров в началото на юни, след като министърът смени цялото ръководство на болницата. Това стана след сигнал на представителя на държавата в Борда на директорите доц. Александър Оскар за финансовото състояние на лечебното заведение.

 

Дни по-късно доц. Оскар подаде оставка. В приключилия вече конкурс той кандидатства за същата позиция, но е получил оценка 4,78, въпреки че е доразвил концепцията си спрямо първоначалната, която е била оценена с „отличен“ при предишното му влизане в Борда. На първо място е Веселина Петрова с оценка 5,35, която става представител на държавата в Борда.

 

Вписването на новото ръководство, назначено от Кацаров, няколко пъти претърпя крах. Софийският градски съд го спря, докато старото обжалва освобождаването си. Преди това Агенцията по вписванията отказа да регистрира новото ръководство с мотива, че има противоречия в акта на здравния министър д-р Стойчо Кацаров.

 

През юли доц. Оскар съобщи, че Търговският регистър е вписал новото ръководство.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 718 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 777 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 3| 797 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 0| 886 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads