24| 6275 |10.08.2012 НОВИНИ

Загубихме мач, който можехме да спечелим

.
Волейболистите ни паднаха от Русия след добър мач, който изиграха. Дребни, но съдбоносни грешки подариха финала на съперниците ни.

Отборът на Русия поведе на България с 2:1 гейма в полуфинала на олимпийския турнир по волейбол. Нашите започнаха много добре в първия гейм, но руснаците успяха да обърнат резултата и да спечелят първия гейм с 25:21. Във втория доминираха и бързо увеличиха разликата. Победата във втория гейм руснаците извоюваха леко с 25:15.

България обаче спечели третия гейм с 25:23.

Четвъртият започна равностойно, двата отбора се догонваха точка за точка. След това нашите дръпнаха, а когато поведохме с 8:5, дойде техническо прекъсване. След това поведоха руснаците. Стигна се отново до изравняване. В крайна сметка резултатът стана 25:23 в полза на Русия в мач, в който противникът ни най-малко не превъзхождаше тима на Н. Найденов.