Вчера около 9:30 ч. автопатрул от управлението е работил по график на булевард "Д.Благоев".

Старши полицай Георги Димитров и полицай Атанас Иванов са извършили проверка на паркиран на автобусна спирка лек автомобил. Колата е била управлявана от 49-годишен жител на града. Служителите на реда са пристъпили към санкциониране на водача – съставяне на фиш.

Когато приближил към полицейската кола, за да подпише документа, димитровградчанинът подхвърлил банкнота от 20 лева, за да преустанови санкцията. Той е задържан до 24 часа по образуваното бързо производство.

Припомняме, че предишният опит за подкуп на полицейски служител в региона отново бе в Димитровград. На 17 май т. г. употребил алкохол 29-годишен мъж от Любимец подхвърли 50 лева на проверяващия го, за да не го санкционира.