Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
25| 8185 | НОВИНИ

Здравният министър си иска депутатите от ГЕРБ да застанат зад него

д-р Стефан Константинов
д-р Стефан Константинов
На Синята коалиция работата й била да му иска оставката и да клати правителството, съобщи д-р Константинов, но съобщи, че имал добър диалог с народните представители и с премиера.
 

На Синята коалиция работата й е да ми иска оставката и да клати правителството, но депутатите от ГЕРБ трябва да застанат зад мен, защото трябва да се видят резултатите, съобщи в НС здравният министър Стефан Константинов.

За програмата за СПИН и туберкулоза, резултатите били ясни, министърът подкрепял усилията, знаел, докладът му бил известен. Начинът, по който той обаче бил изпратен до едно друго министерство и сега по който се тиражирал сега, бил жалък и не правел чест на никого, добави Константинов.

Имам добър диалог с народните представители и с премиера. Първо съм дал клетва пред държавата, след това имам ангажимент и към премиера и доколкото той върши работа в полза на държавата, аз твърдо го подкрепям. Всичко надолу е въпрос на лично тълкуване, каза още министърът, но не взе отношение по думите на шефката на здравната комисия Десислава Атанасова, която по-рано днес коментира, че откакто Константинов е министър, нямало много добър диалог между институциите и нещата не вървели никак добре. Някои от мерките за понижаване цените на лекарствата, предложени от здравния министър, били законодателни, напомни шефката на здравната комисия и каза, че за 5 дни промени в закона няма как да се приемат. В най-бързия случай минавали около два месеца, докато те влязат в сила.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Чудо: Пълно разкриване на тайните на ДС искат жертви и...ексслужители на режима 43| 7939 | Чудо: Пълно разкриване на тайните на ДС искат жертви и...ексслужители на режима Пак клатят стола на здравния министър Ст. Константинов 7| 6639 | Пак клатят стола на здравния министър Ст. Константинов Бареков се оплакал на Борисов от здравния министър 22| 6158 | Бареков се оплакал на Борисов от здравния министър Производители на яйца обещаха да натискат цените надолу 30| 6056 | Производители на яйца обещаха да натискат цените надолу

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads