Реклама / Ads
11| 3575 |10.11.2024 НОВИНИ

Зеленски: Рекордни 145 руски дрона атакуваха Украйна през нощта

.
Източник: личен архив
През изминалата нощ Украйна беше атакувана с 145 руски безпилотни самолета, което е рекорд, съобщи в публикация в мрежата "Екс" украинският президент Володимир Зеленски, цитиран от Франс прес.
 

В изявление украинските военновъздушни сили тази сутрин обявиха, че 62 от тези 145 дрона са били унищожени над 13 региона на страната.

 

Украинските ВВС отбелязаха, че числеността на дроновете при снощното нападение е надминала предишния "рекорд" от 135 безпилотни летателни апарата на 18 октомври. Те уточниха, че 67 дрона са изчезнали от радарите, а други са навлезли във въздушното пространство на съседните на Украйна Беларус и Молдова, посочва ДПА.







Най-тежко е пострадал черноморският град Одеса, където са нанесени поражения на жилища, магазини, автомобили и гаражи, съобщиха украинските власти. Съобщава се и за ранени, без да се предоставят подробности.

 

Същевременно русото министерство на отбраната съобщи, че рано днес е отблъснало 70 атаки на украински дронове, 34 от които са засечени в района на Москва. Една жена е с изгаряния, след като отломки от свален дрон паднали върху къщата й. След като в продължение на няколко часа бяха затворени, основните московски летища отново работят, допълва ДПА, цитирана от БТА.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2161 |18.12.2025 Русия е готова да конфискува активи на западни компании . 0| 2131 |18.12.2025 Гръцките фермери продължават с протестите, блокират касите на магистралите . 1| 2167 |18.12.2025 ЕС трябва да се реформира или ще стане незначителен играч в света . 4| 2248 |18.12.2025 Днешните протести протекоха мирно и без ескалация

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads