Реклама / Ads
31| 5045 |05.06.2025 АКТУАЛНО

Русия показва среден пръст на целия свят, каза Зеленски след разговора между Путин и Тръмп

.
Володимир Зеленскио
Украинският президент Володимир Зеленски за пореден път призова за засилване на натиска върху Русия за прекратяване на войната. Той публикува това в своя Telegram канал след телефонния разговор между лидерите на Русия и Съединените щати.
 

„Много хора са разговаряли с Русия, на различни нива. Нито един от тези разговори не е довел до устойчив мир или дори до край на войната. За съжаление, Путин се чувства безнаказан и дори след всички ужасяващи удари, уж подготвя още някакви „отговори“. Това означава, че с всеки нов удар, с всяко ново забавяне на дипломацията, Русия показва среден пръст на целия свят - на всички, които не искат да засилят натиска върху нея“, каза Зеленски.


„Днес, в Деня на паметта на украинските деца, убити от руската агресия, ние напомняме на властимащите на този свят за фактите. И ако силните не спрат Путин, това означава, че споделят отговорността с него. А ако искат, но не могат да спрат, Путин вече не ги смята за силни“, добави украинският лидер.


Вечерта на 4 юни Доналд Тръмп разговаря с Владимир Путин по телефона - за четвърти път, откакто се завърна в Белия дом. Те обсъдиха ядрената сделка с Иран и войната в Украйна. Тръмп заяви, че това е бил „добър разговор, но не такъв, който ще доведе до незабавен мир“. Той каза, че Путин е предупредил, че „ще бъде принуден да отговори на неотдавнашната атака [на Украйна] срещу [руски военни] летища“.


След разговора си с Путин, Тръмп публикува линк към колонка на „Вашингтон пост“ в Truth Social, в която призовава Конгреса да наложи 500 процента мита на купувачите на руска енергия, за да даде на Тръмп по-голямо влияние върху Путин.

 

 

 

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 13738 |03.06.2025 Мозъкът на операция "Паяжина": Не унищожихме всички самолети, но загубата дори на един е голямо събитие . 21| 8313 |03.06.2025 Москва мълчи, пропагандата се раздира от лъжи и паника. Какво се случва след операция „Паяжина“? . 43| 13265 |31.05.2025 Разкритията на Христо Грозев: Диляна Гайтанджиева e работила за най-опасното поделение на руското ГРУ . 9| 3375 |31.05.2025 Живи сме, за да помним: Белене остава символ на репресиите и заглушаваната истина

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads