Реклама / Ads
6| 10216 |29.09.2021 НАРОДЕН ГЛАС

Соня Момчилова: Встъпих в длъжност като член на СЕМ, след като нещата с фирмата ми бяха изчистени

.
Соня Момчилова Източник: стопкадър, Евроком
Г-жа Бетина Жотева няма вина в случая. Към момента, в който моето назначение като член на СЕМ е обявено, действително в Агенция по вписвания не е била заличена фирмата, в която тогава аз съм имала дялово участие. След като разговарях с президента и той отправи поканата да заема поста член на СЕМ, на следващия ден дъщеря ми се разболя от COVID и аз бях под карантина като контактно лице. Това е отразено в Националния регистър. В първия възможен ден предприех необходимите действия. Встъпих в длъжност, след като нещата бяха изчистени.
 

Това заяви Соня Момчилова в предаването „Честно казано с Люба Кулезич“ по „Евроком“.

 

„Съвършено невярно е, че аз съм била в конфликт и когато бях директор на пресцентъра на първото служебно правителство. Тази длъжност изисква единствено да не заемам управленска позиция в търговско дружество. Не бих създавала проблеми на президента“, добави тя.

 

Съветът за електронни медии попари КПКОНПИ часове след като антикорупционната комисия обяви, че е открила проблем с назначаването на Соня Момчилова в медийния регулатор. От Комисията на Цацаров посочиха, че към датата на издаване на президентския указ, с който тя е била назначена в СЕМ, Момчилова все още е била едноличен собственик на капитала на фирма ”План Це” ЕООД. От СЕМ обаче посочват, че такова нещо няма.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 8| 5583 |16.12.2025 Необосновано високи цени в 65 магазина, установи проверка на НАП . 2| 3722 |14.12.2025 България приета в ООН преди 70 години, Китай и Куба против, САЩ се въздържа . 8| 3708 |11.12.2025 Отворено писмо до българските полицаи, но не и до техните началници . 9| 13155 |08.12.2025 Поколението „Алфа”: Пътуването до работа през 2040 г. – спомен. Имейлът – вече ретро

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads