Реклама / Ads
9| 12333 |27.08.2018 ПОЛИТИКА

Бивш шеф на НСлС: Кога най-после държавата ще влезе в задълженията си за пътищата?!

.
„В нашата държава всяко чудо е за три дни. Едни и същи неща се говорят постоянно – за колани, за пътища, за поддръжка на автомобилите. Нищо от това не се случва. Гневен съм, защото този пореден инцидент можеше да се избегне, тъй като са пратени множество жалби до държавните институции”.
 

Това заяви в „Здравей, България” бившият шеф на отдела за разследване на аварии и тежки катастрофи в Националната следствена служба Георги Илиев.

 

„Пак ще има панихиди, пак ще плачат хора до следващия инцидент. Кога най-после държавата ще влезе в задълженията си да се направи централен орган, който да контролира пътното движение. Да се бори с катастрофите, да се въведе ред. Сега за това отговарят множество институции в държавата. Всичко това трябва да се централизира”, на мнение е Илиев.

 

„Когато пътната обстановка е усложнена, много е трудно шофьорът да прецени дали е попаднал в аквапланинг, дали пътят е неравен. Ако дупката е запълнена с вода, не може да прецени нейната дълбочина. Не допускам, че превишената скорост с 10-ина километра е основна причина за катастрофата край Своге”, заяви експертът.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 29| 7659 |11.12.2025 Кабинетът „Желязков“ подаде оставка минути преди вота на недоверие . 4| 2693 |11.12.2025 71% от българите подкрепят протестите, бюджетът остава нежелан, показва проучване . 21| 36415 |08.12.2025 Зеленски: Лондонските разговори завършиха с оформен 20-точков мирен план . 4| 15376 |08.12.2025 Минимална заплата €620 и много компромиси: Тристранката се разбра за Бюджет 2026

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads