Босия пред Фрог: Всяка сряда ще се явявам като кошмар пред парламента
Всяка сряда ще се явявам като кошмар на политиците пред парламента. Това се зарече дисидентът Николай Колев-Босия пред Фрог. Тази сутрин за пореден път той беше арестуван в Първо районно управление за хвърляне на домати срещу народните представители.
Относно предложението на председателя на парламента Цецка Цачева, хвърлянето но домати срещу депутатите да се наказва със затвор, Босия каза: Изумен съм какъв юрист може да е Цачева след като си позволява да се противопоставя на съдебни решения, които ме оневиняват. Тя се изживява като над съдебна инстанция, което е недопустимо. Призовавам всички парламентарни сили да гласуват за нейното махане. Ще напиша и отворено писмо по този повод, за да призова депутатите за това. Нищо няма да ме спре в борбата ми срещу нелегалната продажба на шофьорски книжки. Гледам, че излизат депутатите и говорят колко са жертвите на пътя, а нищо не правят реално, за да намалеят. Явно, че са лицемерни в действията си, т. е едно говорят, а съвсем друго вършат. То така е за всичко, заключи Николай Колев.