Реклама / Ads
33| 7068 |14.01.2011 ПОЛИТИКА

М. Радева: Рейтингът на Цветанов изостава

.
Мира Радева
Ако следващият президент на България е жена, това би било огромна политическа промяна, но българинът бил консервативен, съобщи социоложката.
 

ГЕРБ е загубила в голяма степен доверието, с което разполагаше в края на 2009 година, а надеждите за бърз поврат в икономическата и социалната обстановка са се изпарили, обяви по БНТ Мира Радева от МВМД.

Социологическо проучване въпреки това сочи, че първите места в класацията заемат фигури от ГЕРБ, защото опозицията изглеждала слаба и неубедителна. Доста са се обезличили полукоалиционните партньори на ГЕРБ, като "Атака", която стояла изключително зле.

Предстоящата предизборна кампания се отразява и на имиджа на политическите фигури, констатира Радева, според която измерванията обаче не биха могли да са точни, докато няма реални кандидати от ГЕРБ и от другите политически сили.

Ако следващият президент на България е жена, това би било огромна политическа промяна, но българинът бил консервативен, затова не е ясно дали такава промяна е възможна. Кристалина Георгиева нямала тактическа възможност да се кандидатира за президент, а другата евентуална претендентка, Меглена Кунева, доста изоставала от останалите възможни претенденти.

Цветанов също доста изоставал по рейтинг от премиера и от еврокомисаря Георгиева, въпреки че имало момент, в който рейтингът му изпреварвал Борисовия. Последвалите скандали обаче се отразили на имиджа на вицепремиера.

Хората се вълнуват повече от цената на олиото и хляба, отколкото от скандалите с подслушването, добави още Радева.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 8020 |09.11.2016 Само във Фрог: Челен удар за социолозите ни на първия тур . 82| 8470 |20.10.2011 Скъсява се дистанцията между първите 3-ма преди изборите . 112| 10828 |29.07.2011 Медиана: Бойко е 4-ти по одобрение, Кунева и Първанов го задминават . 61| 11131 |13.07.2011 М. Кунева: Не ме е женил социализмът, не ме е развеждала демокрацията!

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads