Реклама / Ads
0| 6927 |04.05.2022 ПОЛИТИКА

Reuters: България, Унгария, Словакия и Чехия са срещу петролното ембарго

.
Източник: БГНЕС
Постоянните представители на ЕС не успяха да се споразумеят за въвеждането на обявената от председателя на Европейската комисия забрана за внос на руски петрол. По време на дискусията България, Унгария, Словакия и Чехия се противопоставиха.
 

Това съобщи Reuters.

 

Така първото обсъждане на петролното ембарго завърши с липса на консенсус. В същото време източникът на агенцията подчерта, че споразумение може да бъде постигнато на следващата среща на постоянните представители на ЕС, насрочена за 5 май.

 

По-специално, България заяви, че ще търси за себе си освобождаване от всяко ембарго върху руския петрол. "България технически може да мине без руски петрол, но това ще доведе до значително увеличение на цените на горивата. Следователно, ако Европейската комисия вземе предвид изключения, ние бихме искали да се възползваме от тях", каза българският вицепремиер Асен Василев в интервю за Капитал.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 13| 11567 |17.10.2024 Мартин Владимиров: "Лукойл" се готви да продаде рафинерията в Бургас на руски олигархични мрежи в Унгария и Турция . 6| 4939 |01.11.2022 Експертът М. Владимиров: Еврокомисията е категорична - не използвайте вратички да помагате Путин чрез ”Лукойл Нефтохим” . 0| 4023 |16.05.2022 България ще иска изключение от евроембаргото на руски петрол, потвърди Петков . 0| 3796 |06.05.2022 Без България! ЕК предложи отлагане на руското петролно ембарго за Унгария, Словакия и Чехия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads