При произшествието недалеч от централната гара и Емпайър стейт билдинг са повредени и няколко високи сгради.

Властите започнаха разследване. Улиците в района са затворени.

Кметът Бил де Блазио потвърди, че става дума за "много сериозен инцидент". Той благодари на Бог, че поради уикенда на мястото не е имало твърде много хора.