Реклама / Ads
0| 3731 |20.10.2018 СВЯТ

Афганистан избира парламент

.
Парламентарните избори в Афганистан започнаха след кампания, белязана от безпощадно насилие, предадоха Асошиейтед прес и ДПА. Право на вот имат около 8,8 милиона регистрирани гласоподаватели, при население на страната от над 30 милиона души.
 

Изборите ще преминат при засилени мерки за сигурност, на фона на заплахите на талибаните хората да не гласуват. В четвъртък ислямистките бунтовници извършиха атака в южната провинция Кандахар, при която бяха убити регионалният губернатор и полицейски началник. Избирателната комисия съобщи, че резултати няма да бъдат съобщавани преди средата на следващия месец, като окончателните са очаквани през декември. Президентът Ашраф Гани гласува малко след като избирателните секции отвориха в 7 ч. местно време.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 24| 2764 |12.12.2025 САЩ предлагат на Украйна да се изтегли от Донбас в замяна на „свободна икономическа зона“, твърди Зеленски . 4| 18855 |11.12.2025 Белгия е „новата“ Унгария: ЕС заплашва Брюксел с изолация заради заем за Украйна . 1| 2482 |10.12.2025 Самолет на суданската армия се разби при кацане . 0| 3050 |10.12.2025 Намерен е мъртъв в Киев синът на първия космонавт на независима Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads