Реклама / Ads
0| 4099 |03.10.2019 СВЯТ

Германия чества годишнината от обединението си

.
Канцлерът Ангела Меркел и президентът Франк-Валтер Щайнмайер Източник: БГНЕС
Днес германският канцлер Ангела Меркел и президентът Франк-Валтер Щайнмайер участват във възпоменателни прояви в град Кил по случай обединението на Германия преди 29 години, предаде ДПА, цитирана от БТА.
 

Меркел и Щайнмайер се подписаха в Златната книга на града заедно с председателя на Бундестага Волфганг Шойбле и премиера на провинция Шлезвиг-Холщайн Даниел Гюнтер. По-късно се предвижда те да присъстват на икуменическа служба и официална церемония, на която Меркел и Гюнтер ще изнесат речи.


По традиция домакин на националните чествания за Деня на германското единство е провинцията, която държи ротационното председателство на Бундесрата (горната камара на парламента). В момента това е провинция Шлезвиг-Холщайн.


На 9 ноември Германия отбелязва 30 години от падането на Берлинската стена, дало тласък на процеса, който доведе до обединението на бившите Източна и Западна Германия на 3 октомври 1990 г.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3872 |10.12.2021 Меркел щяла да пише автобиография . 0| 3669 |20.07.2021 Германия и Белгия почитат паметта на загиналите при наводненията . 0| 4337 |22.01.2019 Меркел и Макрон подписаха нов договор за приятелство . 26| 6945 |17.07.2014 Всемогъщата Ангела става на 60 години

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads