"Ще съжалявате, ако се намесите в нашите вътрешни работи.", се казва още в писмото. В отделно писмо, адресирано до САЩ, Кадафи заявява, че либийците са готови да умрат, защитавайки страната си - „Целият либийски народ е зад мен и той е готов да умре за мен – мъже, жени и деца”.
„Ние никога няма да изстреляме и един куршум срещу нашия народ. Ние се бием срещу Ал Кайда", се казва още в писмото на Кафади.
Либийският лидер призовава още в страната му да дойдат наблюдатели, за да се уверят каква е действителността.

Евентуална военна намеса на Запада в Либия изглежда все по-вероятно.