Полицейски говорител каза, че са били 17 ранени души. Експлозията е избухнала в квартал Вазир Акбар Хан, където има много държавни учреждения и чуждестранни представителства. Атентаторът е бил на възраст между 12 и 13 години. Групировката "Ислямска държава" (ИД) пое отговорност за нападението в изявление, разпространено чрез нейната информационна агенция Амак. В него се казва, че атаката е дело на "атентатор-самоубиец, който носел пояс с експлозиви".