Реклама / Ads
11| 6333 |30.11.2011 СВЯТ

Над 2 000 000 скачат срещу пенсионната реформа на Острова

.
Има опасност от хаос по пристанищата и летищата.
 

Във Великобритания днес ще има национален протест срещу планираната реформа в пенсионната система. Повече от 2 000 000 държавни служители ще участват в най-голямата стачка на Острова от десетилетия насам.

Стачката ще засегне редица обществени услуги - от здравеопазване до сметосъбиране. Хиляди училища и университети ще останат затворени. Има опасност от хаос по пристанищата и летищата, защото към протеста ще се присъединят и митничарите.

Протестът е насочен срещу плановете на правителството за реформа в пенсионната политика. Те предвиждат повишаване на възрастта за пенсиониране и увеличаване на пенсионните вноски. Профсъюзите отхвърлят промените и заплашват с нови стачки, ако правителството не се съгласи на преговори.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2445 |19.12.2025 „Ски влак“ се пуска от Лондон до френските Алпи . 6| 2580 |19.12.2025 Япония трябва да притежава ядрени оръжия . 13| 4445 |16.12.2025 „Войната е вятърът от смрад на трупове“. Стихотворение на Маяковски е глобено за „дискредитиране“ на армията . 2| 2657 |16.12.2025 Ниската цена на петрола застрашава четвърт от руския бюджет и финансирането на армията

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads