Лечебните заведения в град Баласор, близо до който се случи трагедията, са препълнени. В региона продължават да пристигат медицински лица от други държави.

100 хоспитализирани пациенти са в критично състояние. Министерството на железниците съобщава още, че на мястото на инцидента вече се извършват възстановителни работи.

В тях взимат участие над хиляда души и специализирана техника.

На мястото бе и министър-председателят на страната Нарендра Моди, който определи трагедията като "болезнена" и обеща наказания за виновниците за нея.

По случая е стартирано пълно разследване. Според предварителни данни инцидентът е в резултат на проблем със сигнализацията.